PRIMA PAGINĂ » Stiri » DAMBOVITA » SE FAC ANGAJĂRI LA COMPANIA DE APĂ TÂRGOVIȘTE-DÂMBOVIȚA

SE FAC ANGAJĂRI LA COMPANIA DE APĂ TÂRGOVIȘTE-DÂMBOVIȚA

de Andrei Oprescu
19 vizualizări

Compania de Apă Târgoviște – Dâmbovița S.A. organizează în data de 23.08.2019, ora 09:00, la sediul său din Târgoviște, Bld. I.C.Brătianu, nr. 50, concurs pentru ocuparea postului vacant de MAȘINIST LA MAȘINI PENTRU TERASAMENTE (IFRONIST) în cadrul SERVICIULUI TRANSPORT MECANIZARE – ZONA DE OPERARE FIENI – 1 post.

Candidatul ideal:

  • Studii liceale sau școala profesională;
  • Certificat de calificare profesională pentru meseria Mașinist la mașini pentru terasamente;
  • Permis de conducere categoria Tr;
  • Cunoștințe temeinice de exploatare și reparații auto și utilaje;
  • Receptivitate, mobilitate și disponibilitate la efort suplimentar pentru intervenții la sistemul de apă și canalizare în orice moment, în cazul apariției unor avarii.

Descrierea postului:

Exploatarea utilajului din dotare conform necesităților din cadrul Serviciului Transport-Mecanizare.

  1. În vederea înscrierii la concurs, candidații vor depune la Oficiul Juridic – Gestiune Personal al Companiei de Apă Târgoviște-Dâmbovița S.A., Bld. I.C. Brătianu nr.50, telefon 0245/614.403, până la data de 21.08.2019, ora 12:00, un dosar de înscriere cuprinzând următoarele documente:
  • Dosar cu șină;
  • Cerere de înscriere la concurs – se completează la depunerea dosarului;
  • Curriculum vitae;
  • Copia actului de identitate;
  • Copii diplome de studii și certificat de calificare profesională în meseria Mașinist la mașini pentru terasamente;
  • Copie permis de conducere categoria Tr;
  • Cazier auto;
  • Adeverință care să ateste starea de sănătate corespunzătoare, eliberată de medicul de familie al candidatului cu cel mult 6 luni anterior datei desfășurării concursului.

Copiile de pe actele prevăzute se prezintă însoțite de documentele originale, pentru a se certifica pentru conformitatea cu originalul de către secretarul comisiei de selecție din cadrul Oficiului Juridic-Gestiune Personal sau în copii legalizate.

Vor fi declarați admiși și vor participa la concurs numai candidații ale căror dosare îndeplinesc condițiile de mai sus.

  1. Proba scrisă de specialitate – test grila – 23.08.2019, ora 09:00.

Bibliografia pentru concurs este o regasiti mai jos.

  1. Proba practică – 23.08.2019, începând cu ora 11:00.

Vor fi selectați pentru a participa la proba practică numai candidații care vor obține minim 70 de puncte la testul grilă.

Relații suplimentare pot fi obținute luni-vineri între orele 800 – 1600 la Oficiul Juridic-Gestiune Personal al Companiei de Apă Târgoviște – Dâmbovița SA.

B I B L I O G R A F I E

concurs pentru ocuparea postului vacant MAȘINIST LA MAȘINI PENTRU TERASAMENTE (IFRONIST) în cadrul SERVICIULUI TRANSPORT MECANIZARE – ZONA DE OPERARE FIENI – 1 post.

  1. ORDONANȚA DE URGENȚĂ nr. 195 din 12 decembrie 2002 privind circulația pe drumurile publice (Codul Rutier), cu modificările și completările ulterioare
  2. Hotărârea 1373/2008 privind reglementarea furnizării și transportului rutier de bunuri divizibile pe drumurile publice din România, cu modificările și completările ulterioare
  3. Legea nr.319/2006 a securității și sănătății în muncă, cu modificările și completările ulterioare: Capitolul II – Domeniu de aplicare, Capitolul IV – Obligatțiile lucrătorilor
  4. Manualul de utilizare al unui utilaj tip buldoexcavator

Mai multe stiri