PRIMA PAGINĂ » SPORT » REMIZĂ CU BĂTRÂNA DOAMNĂ

REMIZĂ CU BĂTRÂNA DOAMNĂ

7 vizualizări

CHINDIA A SCOS UN PUNCT LA ȘIRIA, 2-2 CU UTA, ȘI A TERMINAT SEZONUL PE LOCUL 5

Chindia a incheiat sezonul Ligii a II-a cu o remiza la Siria, 2-2 cu UTA. Honciu a reusit dubla pentru echipa din Targoviste, care a terminat campionatul pe locul 5.Omul pe care UTA vrea sa il vanda cu cateva sute de mii de euro, Adrian Petre, a deschis scorul la Siria. Honciu a egalat in minutul 37, imediat dupa reusita lui Petre. UTA a intrat in avantaj la pauza, dintr-un penalty transformat de acelasi Petre. In mitanul secund, Chindia a stat mai bine in teren si a ajuns des la buturile gazdelor. Honciu a restabilit egalitatea in minutul 57. Vatavu a trecut pe langa victorie in prelungiri: mingea trimisa de fundasul Chindiei, din lovitura libera, a lovit bara. Chindia pleaca de la Siria cu un punct si sparge ghinionul din ultimele deplasari. Echipa din Targoviste incheie sezonul pe locul 5, totusi departe de asteptarile suporterilor, dar in concordanta cu preferintele celor care finantaza fotbalul de langa Turnul Chindiei. Juventus si Sepsi au promovat direct, iar UTA Arad merge la baraj, unde va da peste Poli Timisoara.