PRIMA PAGINĂ » SPORT » MĂCEL – VIDEO

MĂCEL – VIDEO

18 vizualizări

Sepsi BC – CSM Târgoviște 42-81

CSM Târgoviște a obținut o victorie superbă în deplasarea de la Sfântu Gheorghe, 81-42 cu Sepsi, la capătul celei mai bune prestații din acest sezon. Vicecampioana a răzbunat înfrângerea din martie, când a cedat în sala Kati Szabo cu o formație, cel puțin pe hârtie, superioară celei de azi. Târgoviștea a defilat duminică, controlând meciul de la un capăt la altul și încheind cu un scor surpriză derby-ul etapei a XII-a din Liga Națională. Americancele Smith, Jones și Poole au fost în mare formă: trei jucătoare au înscris 67 din cele 81 de puncte ale oaspetelor. Dacă târgoviștencelor le-a ieșit aproape totul, gazdele au ratat atac după atac, <reușind> contraperformanța de a bifa cinci minute fără vreun punct marcat. O mie de oameni au umplut sala Kati Szabo din Sfântu Gheorghe. Municipal a fost încurajată de 50 de fani în infernul verde din fieful lui Sepsi.

Victoria cu Sepsi a fost sărbătorită minute în șir de suporteri împreună cu jucătoarele și staff-ul tehnico-administrativ. Fanii au oprit autocarul echipei la ieșirea din Sfântu Gheorghe și au cântat alături de favoriți după ultimul joc oficial din 2013. Ancuța Stoenescu și Selena Kirberg au fost cele mai căutate pentru poze, iar antrenorul Dan Fleșeriu a salutat galeria în stil Galatasaray!