PRIMA PAGINĂ » SPORT » ÎNFRÂNGERE LA DUNĂRE(A)

ÎNFRÂNGERE LA DUNĂRE(A)

2 vizualizări

Chindia a pierdut in a treia deplasare la rand dupa ce a condus cu 1-0. Echipa din Targoviste a deschis scorul la Calarasi repede, prin Cherchez, dar a cedat cu 1-3 si a bifat inca un esec pe finalul campionatului Ligii a II-a. Un singur meci mai au targovistenii, sambata viitoare, la Arad, cu UTA, candidata la promovare.

Cherchez a deschis scorul din penalty, in minutul 4. Țîră a egalat până în pauză. În mitanul secund, Chindia s-a jucat cu ocaziile, iar Dunărea a înscris de două ori. Kanda a făcut 2-1 în minutul 60, iar Licu a majorat avantajul oaspeților în prelungiri, după o mare șansă de 2-2, irosită de Pencea.

Chindia a pierdut a treia oara la rand in deplasare dupa ce a deschis scorul. N-a mai fost 2 la pauza, ca la Afumati sau Juventus, ci remiza.

Sambata viitoare, Chindia incheie campionatul, pe terenul UT-ei Arad. Meciul va incepe la ora 14.00, la fel ca si cealalta confruntare pentru promovare, Sepsi – CS Mioveni.