PRIMA PAGINĂ » SPORT » FINAL NEBUN ÎN LIGA I

FINAL NEBUN ÎN LIGA I

3 vizualizări

VOLUNTARI – CHIAJNA 0-1, FC BOTOȘANI – PANDURII 2-1, GAZ METAN – TIMIȘOARA 2-2CONCORDIA A RĂMAS ÎN PRIMA LIGĂ, TIMIȘOARA DĂ BARAJ, PANDURII ȘI TG. MUREȘ AU RETROGRADAT

Nebunie in ultima etapa a play-out-ului Ligii I: meciurile au fost decise in ultimele secunde, iar fotbalistii au trait, de la agonie la extaz. Chiajna ramane in Liga I, Timisoara merge la baraj, iar Targu Mures si Pandurii au retrogradat.Cel mai usor a fost pentru Concordia Chiajna. 1-0 la Pitesti, cu FC Voluntari, cu gol marcat in minutul 6. Echipa lui Dan Alexa a conservat eficient avantajul pana in final si si-a asigurat prezenta in viitoare editie a Ligii I. FC Voluntari a pierdut cu Chiajna la cateva zile dupa ce a castigat finala Cupei Romaniei.La Medias, Timisoara a revenit de la 0-2 si va juca barajul cu UTA, ocupanta locului 3 din Liga a II-a. Cel mai nebun meci al zilei de duminica s-a jucat insa la Botosani. In minutul 88, echipa locala si Pandurii erau la egalitate, 0-0, rezultat care ii trimitea pe gorjeni la baraj. Gazdele au deschis scorul cu doua minute inainte de final. Pandurii a egalat in minutul 90+1, dar moldovenii au inscris iar, in al cincilea minut de prelungiri. Echipa lui Flavius Stoican a retrogradat direct, alaturi de ASA Targu Mures.