PRIMA PAGINĂ » SPORT » FINAL CU GOLURI MULTE

FINAL CU GOLURI MULTE

8 vizualizări

Chindia a facut scor cu Metalul Resita, 4-0, dar s-a dezlantuit abia pe final, in fata celei mai slabe echipe din Liga a II-a. Targovistea a ajuns la cinci victorii consecutive, patru pe teren, si podiumul e tot mai aproape.

Chindia a avut sambata un meci mult mai greu decat o arata scorul. Stoica a deschis scorul in minutul 36, după o primă parte jucată pe contre, cu Metalul deseori periculoasă la buturile lui Meilă. Identic s-a mers și în mitanul secund, până la reușita lui Honciu, din minutul 75, șut din careu, în dreapta lui Ignat. De aici, oaspeții n-au mai contat sub nicio formă, încasând încă două goluri în zece minute: același Honciu a reușit dubla imediat dubla, pentru ca Neguț să închidă tabela in minutul 84, în aplauzele celor peste 1.000 de spectatori. Chindia a ajuns la cinci victorii consecutive, patru pe teren si una la masa verde.