PRIMA PAGINĂ » Stiri » Prahova » CU DEDICAȚIE PENTRU CĂPITAN

CU DEDICAȚIE PENTRU CĂPITAN

8 vizualizări

Petrolul 52 a castigat la Cornu cu 3-0, chiar in ziua in care capitanul Claudiu Tudor a implinit 32 de ani. Petrolistii i-au dedicat victoria si au sarbatorit impreuna cu suporterii, veniti in numar mare in comuna prahoveana.

Petrolul isi continua marsul spre Liga a III-a, bifand in week-end un succes reconfortant cu Cornu, pe terenul cochet al ocupantei locului 6 din Liga a A Prahova. Petrolistii au fost tinuti in sah in prima repriza, incheiata 0-0. Dupa pauza, Paun si-a trecut in cont o dubla, in minutele 48 si 71, iar Stanescu a punctat si el, in minutul 69, pentru o victorie care mentine echipa lui Tavi Grigore la sapte puncte de locul 2. Ziua de sambata a fost una specială pentru „căpitanul” petroliştilor, Claudiu Tudor, care a implinit 32 de ani. Momentul a fost marcat de către suporterii „lupilor”, cei care, atât pe parcursul întâlnirii, cât şi la final, i-au cântat „La mulţi ani!”, dar şi de către colegii săi. Cu acest nou succes, Petrolul adună 62 de puncte şi se apropie la patru goluri de reuşita cu numărul 100, una care ar putea fi sărbătorită chiar sâmbăta viitoare, atunci când, pe „Ilie Oană”, va sosi Tricolorul Breaza.