PRIMA PAGINĂ » SPORT » CSȘ TÂRGOVIȘTE, VICTORIE LA ALEXANDRIA

CSȘ TÂRGOVIȘTE, VICTORIE LA ALEXANDRIA

9 vizualizări

Echipa de fotbal feminin de la CSS Targoviste s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei, dupa 3-0 la Alexandria, cu Universitatea. Fetele antrenate de Mihai Tataranu au sarbatorit victoria minute bune, in vestiarul teleormanean.

Georgiana Vasile a reusit dubla, celalalt gol al dambovitencelor fiind marcat de Burcea. La pauza, Targovistea a condus cu 2-0 in Teleorman, pe un stadion care arata jalnic. Lucrurile s-au simplificat dupa golul al treilea, iar CSS a sarbatorit calificarea in semifinale. Faza urmatoare a Cupei Romaniei va avea loc pe 26 aprilie.