PRIMA PAGINĂ » SPORT » CINE PE CINE AFUMĂ?

CINE PE CINE AFUMĂ?

7 vizualizări

Dupa doua victorii la rand pe teren propriu, 4-0 cu FC Brasov si 2-1 cu Oradea, Chindia merge la Afumati sa castige si sa ramana in coasta primelor clasate din Liga a II-a. CS Afumati – Chindia e sambata, de la ora 11.00, pe terenul din Ilfov.

Chindia a obtinut un nou succes la mijlocul saptamanii, 2-1 cu Luceafarul Oradea pe Eugen Popescu. Crinel Stoica si Cherchez au marcat in prima repriza golurile invingatoarei. 2000 de oameni au fost la meci.

Chindia l-a pierdut pe Cornel Dinu pentru o buna bucata de timp. Dinu a iesit accidentat in minutul 24 al confruntarii si va rata finalul de campionat. In clasament, liderul Juventus si-a micsorat ecartul fata de urmatoarele clasate, dupa ce a pierdut acasa cu UTA si in deplasare la Timisoara.