PRIMA PAGINĂ » SPORT » ANINOASA, EXECUTATĂ ÎN TRIVALE

ANINOASA, EXECUTATĂ ÎN TRIVALE

2 vizualizări

ECHIPA LUI CRISTI BĂLAȘA A PIERDUT LA SCOR DE NEPREZENTARE ÎN FAȚA LIDERULUI

FC Aninoasa a pierdut cu 0-3 confruntarea cu liderul seriei a III-a din Liga a III-a, SCM Pitesti. Echipa lui Nicolae Dica a ajuns la 30 de puncte avans fata de ocupanta locului secund. Gazdele au inscris de trei ori in prima repriza. Nastasie, Cotiga si Stoica au stabilit scorul final dinainte de pauza. SCM Pitesti a obtinut o victorie lejera in intermediara. Aninoasa a ajuns la cinci infrangeri in returul campionatului. In iarna, inaintea primelor meciuri oficiale din 2017, antrenorul Balasa anuntase ca demisioneaza de la echipa daca Aninoasa pierde trei meciuri.