PRIMA PAGINĂ » SPORT » VICTORIE ÎN PRIMUL MECI OFICIAL

VICTORIE ÎN PRIMUL MECI OFICIAL

de Andrei Oprescu
4 vizualizări

BCM U Pitesti a inceput cu dreptul seria meciurilor oficiale din noul sezon. Echipa din Pitesti a invins-o pe BC Mures, 72-63 in turul I al Cupei Romaniei.Primele doua sferturi au fost echilibrate. La pauza, cele doua echipe se aflau la egalitate, 31-31. Muresenii au trecut in avantaj in sfertul al treilea si au condus chiar si la o diferenta de zece puncte. Gazdele au revenit pe final si si-au asigurat si un avantaj deloc de neglijat inaintea returului. Castigatoarea dublei dintre BCM U Pitesti si BC Mures se califica in Final 8-ul Cupei Romaniei.