PRIMA PAGINĂ » SPORT » TREI PUNCTE ȘI MULTĂ LINIȘTE

TREI PUNCTE ȘI MULTĂ LINIȘTE

de Andrei Oprescu
4 vizualizări

Chindia a mai bifat o victorie in campionatul Ligii a II-a, 2-1 cu Oradea, pe teren propriu, si ramane aproape de podium. Stoica si Cherchez au inscris pana in pauza pentru un succes aplaudat de 2.000 de oameni.

Crinel Stoica, introdus in teren de doar zece minute, in locul lui Dinu, accidentat, a deschis scorul la Targoviste. In prelungirile primei reprize, Cherchez a majorat avantajul gazdelor, dintr-un penalty scos de capitanul Patru. Chindia a dominat copios si mitanul secund, dar de inscris au inscris bihorenii, in minutul 90, prin Rosu. S-a terminat 2-1 si Chindia culege puncte bune, dupa o evolutie consistenta.