PRIMA PAGINĂ » SPORT » SET ÎN PLOAIE

SET ÎN PLOAIE

5 vizualizări

Chindia a facut spectacol cu codasa Pancota, 6-0 pe Eugen Popescu. Aradenii au ajuns cu masinile personale la meci si au ramas datori la hotelul din Moreni unde au dormit cateva ore.

Chindia a inceput cu gol meciul cu Pancota. Vatavu a reluat in plasa o centrare de pe stanga, in minutul 4. Pana la pauza s-a facut 2-0, dupa reusita lui Negut. La reluare, Cherchez a majorat avantajul gazdelor. Honciu, din nou Negut si Pencea au stabilit scorul final, unul de tenis, in favoarea echipei targovistene. Cherchez a inscris golul zilei pe Eugen Popescu, dar tusierul a ridicat ofsaid la foarfeca varfului Chindiei. Victoria cu Pancota ii da moral Chindiei pentru deplasarea de la Oradea.

La Pancota ciudateniile sunt la ordinea zilei. Echipa a venit cu patru masini la Targoviste si s-a cazat pentru cateva ore la Moreni, la un hotel unde nu a platit deocamdata nimic. Antrenor e un sarb de 30 de ani care a fost traducatorul patronului Massone la Ceahlaul Piatra Neamt.

Ce mai poate fi de spus după 0-6? Pentru noi a fost o săptămână foarte dificilă. Așteptam altceva de la băieți, mai mult curaj și mai multă ambiție. Trebuie să ne facem bine calculele și să vedem cum putem merge mai departe.