S-AU ÎNECAT… LA MALUL MĂRII

de admin
4 vizualizări

Farul Constanța – Chindia Târgoviște 4-1 (1-1)

La trei zile după victoria cu Dunărea Galați, Chindia s-a făcut de râs la Constanța: a luat bătaie cu 1-4 de la Farul și a ajuns iar pe loc de Divizia C. Chițu a deschis scorul în minutul 5 pentru gazde, dar Honciu a egalat după un sfert de oră. Farul a avut mari probleme cu portarii: Curcă s-a accidentat în debutul meciului, a fost înlocuit cu Vlăduț, care s-a lovit cu capul de bară, iar meciul a fost întrerupt timp de zece minute. Vlăduț a continuat între buturile constănțenilor, iar Farul a făcut spectacol în mitanul secund, umilind Târgoviștea chiar sub privirile lui Gică Popescu. Chițu, în minutul 58, Călințaru, patru minute mai târziu și Băjan, în finalul jocului, au punctat pentru echipa lui Ion Răuță. “Scorul nu reflectă chiar realitatea din teren. Chindia a avut multe ocazii. Toată lumea spune că Farul nu are echipă de Liga a II-a. Uite că nu este chiar așa”, a declarat Răuță după 4-1 cu Chindia. Trupa lui Silviu Dumitrescu joacă vineri după-amiază un meci de totul sau nimic cu Dinamo II, ajunsă acum codașa seriei.

Ionuț MARIN

[embedplusvideo height=”393″ width=”650″ standard=”http://www.youtube.com/v/9XusJXMM0_o?fs=1″ vars=”ytid=9XusJXMM0_o&width=650&height=393&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=1&chapters=&notes=” id=”ep1015″ /]