PRIMA PAGINĂ » SPORT » REMIZĂ LA OLTENI

REMIZĂ LA OLTENI

8 vizualizări

Chindia a obtinut un singur punct in deplasarea de la Motru, prima a sezonului, 3-3 cu Pandurii Târgu Jiu. Echipa din Dambovita a inceput ca din tun, si dupa 16 minute o conducea deja cu 2-0 pe fosta prim-divizionara. Honciu si Stoica au punctat repede pentru oaspeti, care puteau rezolva ecuatia punctelor pana in pauza. Ratarile s-au răzbunat si in loc de 0-3 s-a facut 1-2, Pandurii reintrand in meci dupa reusita lui Dodoi din prelungirile primei reprize. Gazdele au intors spectaculos, cu doua goluri in trei minute la jumătatea mitanului secund. Raiciu si, dn nou, Dodoi, a înscris pentru echipa lui Adrian Iencsi. Chindia s-a trezit la 2-3, a egalat dintr -un penalty transformat de Honciu in minutul 77 si a trecut  lângă victorie in ultimele secvente. Targovistea are un singur punct dupa doua etape in Liga a doua, iar sambata a jucat fara cel mai bun om, Cherchez, oficial învoit de club pentru a merg la nunta unui var.