PRIMA PAGINĂ » SPORT » REMIZĂ CU PĂDURARII

REMIZĂ CU PĂDURARII

16 vizualizări

CS Mioveni a ratat o sansa mare de a se apropia de locul al doilea din esalonul secund. Gruparea din Arges a remizat acasa cu Foresta Suceava, 2-2, dupa un meci foarte disputat.

Vraciu a deschis scorul in minutul 19, din penalty, pentru moldoveni. Ayza a egalat repede, dupa pauza, tot de la punctul cu var. In minutul 55, acelasi Vraciu face dubla si o aduce pe Foresta in avantaj. Zece minute mai tarziu, Staicu a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj. Foresta pleaca de la Mioveni cu un punct nesperat.

Foresta traverseaza o perioada foarte delicata. Clubul din Suceava e amenintat cu falimentul, din cauza unor datorii catre ANAF.

CS Mioveni a ratat o sansa importanta de a se apropia la un singur punct de locul 2. Semiesecul cu Foresta duce Mioveniul pe locul 5, la capatul unei runde in care Sepsi si UTA au castigat.