PRIMA PAGINĂ » SPORT » REMIZĂ ALBĂ ÎN TRIVALE

REMIZĂ ALBĂ ÎN TRIVALE

de Andrei Oprescu
8 vizualizări

FC ARGEȘ – CHINDIA TÂRGOVIȘTE 0-0

FC Arges si Chindia au incheiat la egalitate, 0-0, meciul din etapa a 10-a a Ligii a II-a, disputat pe stadionul Nicolae Dobrin. Chindia urca pe podium cu punctul castigat la Pitesti. Prima repriza a fost saraca in faze de poarta. O singura ocazie am consemnat in 45 de minute, bara lui Grecu, dintr-un sut centrare la poarta lui Popescu. Chindia s-a trezit dupa pauza. Negut a semnat sansele cele mari ale oaspetilor la Pitesti. Targovistea putea da lovitura cu opt minute inainte de final. Goalkeeper-ul alb-violetilor a salvat remiza.Chindia a ajuns la al patrulea meci la rand fara gol primit in Liga a II-a si a urcat pe podium dupa runda a 10-a. FC Arges traverseaza o perioada nefasta, cu evolutii mult sub asteptari. Antrenorul gazdelor a fost multumit totusi ca echipa a castigat un punct cu Chindia.Combatantele din Trivale joaca in turul IV al Cupei Romaniei maine si poimaine, ambele in deplasare: FC Arges la Filiasi, iar Chindia la Harman. Miza o reprezinta calificarea in 16-imile de finala ale competitiei.