PRIMA PAGINĂ » SPORT » PATRU DIN PATRU

PATRU DIN PATRU

1 vizualizări

Chindia merge ceas in debutul campionatului Ligii a II-a. Echipa din Targoviste a castigat si la Clinceni, 2-0 prin dubla lui Cherchez, omul dorit in Franta, la Guincamp. Chindia e liderul clasamentului, cu maxim de puncte dupa patru etape, si o asteapta sambata pe CSM Valcea, pe Eugen Popescu.

Chindia a castigat meritat disputa de la Clinceni, cu o echipa determinata si ambitioasa. Cherchez a deschis scorul in minutul 17, dupa o actiune personala. Acelasi Cherchez a trecut pe langa 2-0 la jumatatea mitanului. Cu trei minute inainte de pauza, servit perfect de Honciu, Cherchez a majorat avantajul liderului. Chindia s-a aparat bine in repriza a doua si a incercat sa loveasca pe contratac. S-a terminat 2-0, a treia victorie in deplasare pentru targovisteni in debutul sezonului.

Chindia e singura echipa din Liga a II-a cu punctaj maxim dupa patru etape si e lider al clasamentului. Podiumul e completat de UTA si FC Brasov. Chindia joaca sambata, de la ora 16.30, acasa cu Valcea.