PRIMA PAGINĂ » SPORT » ÎNFRÂNGERE ÎNTRE BLOCURI

ÎNFRÂNGERE ÎNTRE BLOCURI

2 vizualizări

CHINDIA A PIERDUT PE TERENUL LUI JUVENTUS, 1-2, DUPĂ CE A CONDUS LA PAUZĂ

Chindia a pierdut a doua deplasare consecutiva din Liga a II-a dupa acelasi scenariu: 1-0 la pauza 1-2 la final. Echipa din Targoviste a condus pe terenul liderului Juventus dupa euro-golul lui Cherchez. Zaharia si Chipirliu au intors scorul dupaCherchez a deschis scorul in Colentina cu o super-executie, in minutul 31. Chindia a intrat in avantaj la cabine si a condus cu 1-0 pana in minutul 60, pe terenul liderului. Zaharia a egalat dupa luftul lui Vatavu. Peste un sfert de ora, golgheterul Chipiriliu a marcat pentru Juventus. S-a terminat 2-1 pentru gazde, iar dambovitenii au pus tunurile pe arbitraj.Presedintele Chindiei spune ca Juventus a jucat dur si ca mai multi fotbalisti de-ai oaspetilor au riscat accidentari grave in meciul din Bucuresti.Deplasarea de la Juventus a fost a doua la rand pentru Chindia pierduta cu 1-2 dupa ce echipa lui Nicu Croitoru condusese vreme buna cu 1-0. Ghergu exclude varianta unor aranjamente pentru pariuri.Chindia va juca vineri, de la ora 15.30, cu Satu Mare, ultimul meci pe teren propriu din actualul sezon al ligii a II-a.