PRIMA PAGINĂ » SPORT » Găzarii rămân pe ultimul loc

Găzarii rămân pe ultimul loc

de Mditv
1 vizualizări

Petrolul Ploiești resimte din plin socurile din ultima parte a sezonului precedent. Lupii galbeni nu par sa isi revina si ocupa ultima pozitie a ligii intai. Nici in cea de-a patra etapa a campionatului ploiestenii nu au reusit sa castige.

Dupa ce, in primele trei etape, Petrolul nu a cunoscut gustul victoriei partida de la Chiajna parea momentul prielnic, pentru gazari, de a iesi din pasa proasta . Din pacate, pentru ei nici cea de patra runda a campionatului nu a fost cu noroc. In partida disputata in Ilfov, primii care au inscris au fost ploiestenii, in minutul 35, prin Moussa, insa, pana la pauza, gazdele au egalat, prin autogolul lui Benga, dupa ce, cu doar doua minute inainte, ilfovenii ratasera un penalty. Dupa reluarea jocului, cei care au inscris primii au fost tot ilfovenii, in minutul 47. Nu a fost insa suficient pentru victorie pentru ca Marinescu, de la ploiesteni, a stabilit scorul final, de 2-2, in minutul 77.

Punctul obtinut de lupii galbeni, in deplasare, nu ajuta prea mult echipa din Ploiesti, ce, in continuare, ocupa ultimul loc, in liga intai, cu un minus trei, in clasamentul pe puncte, asta deoarece, Petrolul, a pornit la drum, in actuala editie de campionat, cu o penalizare de sase puncte.