PRIMA PAGINĂ » SPORT » Debut slab in liga I

Debut slab in liga I

de Mditv
2 vizualizări

Cea de-a treia etapa din liga I de fotbal a ajuns aproape de final. Inaintea ultimului meci al etapei atat Petrolul cat si Astra Giugiu, echipele din regiunea Muntenia sud inca nu isi regasesc cadenta si forma din sezonul precedent.

In cea de-a treia etapa a primei ligi de fotbal Petrolul Ploiesti a inregistrat prima infrangere, din acest sezon, dupa ce, anterior, bifase doua rezultate de egalitate, in primele doua runde. Lupii galbeni au fost invinsi, in deplasare, de catre Csm Iasi, cu scorul de 1-0, unicul gol al partidei fiind marcat de catre Golubovic, in minutul 86 al partidei. In aceiasi etapa, Astra a castigat cu noroc, in ultimul minut al partidei, disputate in deplasare la CSU Craiova, dupa ce, in prealabil, oltenii egalasera in minutul 88. Scorul final al partidei a fost de 2-1 pentru giurgiuveni, ce bifeaza prima victorie din campionat, dupa un egal si o infrangere in primele etape. Astra se pozitioneaza deocamdata pe pozitia 5/6 in campionat, cu 4 punct,e intr-un clasament dominat de ASA Targu Mures si CSM Iasi, ambele cu 7 puncte. La polul opus se situeaza Petrolul Ploiesti, prahovenii ocupand ultima pozitie, cu minus 4 puncte, situatie datorata faptului ca lupii galbeni au pornit cu un handicap de sase puncte, in aceasta editie de campionat.