PRIMA PAGINĂ » SPORT » ASTRA E (IAR) LIDERUL!

ASTRA E (IAR) LIDERUL!

de admin3
9 vizualizări

Astra lui Sumudica si-a revenit in campionat dupa eliminarea din Europa League. Astra a batut la Ploiesti cu 1-0 si a revenit pe primul loc in Liga I dupa un meci in care gazdele au ratat doua penalty-uri.

Singurul gol al meciului de pe Ilie Oana a fost înscris de Alexandru Dandea, in min 36. Astra a avut și o barã, în prima reprizã,iar Petrolul a ratat douã penalty-uri, prin Varga si Marinescu, câte unul în fiecare reprizã.Astra a revenit pe primul loc dupã acest meci. Petrolul, la primul meci cu antrenorul Eusebiu Tudor pe banca tehnicã, rãmâne pe ultimul loc, 14, cu un singur punct dupa noua etape.