PRIMA PAGINĂ » Stiri » DAMBOVITA » CHINDIA TARGOVISTE A URCAT PE LOCUL 2 IN CLASAMENTUL LIGII A II-A

CHINDIA TARGOVISTE A URCAT PE LOCUL 2 IN CLASAMENTUL LIGII A II-A

145 vizualizări

După ce a pierdut pentru prima dată in 2019, Chindia s-a revanşat in faţa propriilor suporteri şi a trecut lejer de ultima clasata – Dacia Unirea Braila – scor 3 – 0 , în deschidrea etapei cu numărul 28 a ligii secunde făcând un nou pas către Liga I. Târgoviştenii au inceput mai greu partida de pe Eugen Popescu iar la pauză scorul era alb 0-0. În debutul reprizei secunde însă , jucătorii lui Viorel Moldovan au inscris 3 goluri in 10 minute şi au tranşat victoria, restul meciului fiind doar un antrenament pentru târgovişteni. Mihai Leca a deschis scorul in minutul 52 , Daniel Florea a majorat diferenţa 4 minute mai târziu, iar capitanul Cristi Cherchez a inchis tabela din penalty şi a facut 3-0 ,dupa alte 6 minute. Chindia ajunge astfel la 5 victorii in minireturul de anul acesta acumulând 60 de puncte , iar in urma rezultatelor etapei cu numărul 28 , formaţia târgovişteană urcă pe locul 2 in clasamentul ligii a 2-a. Etapa următoare este una intermediară astfel că elevii lui Viorel Moldovan vor juca runda 29 – joi 11 aprilire in deplasare la Ripensia Timişoara , iar 3 zile mai târziu se vor intoarce pe Eugen Popescu pentru meciul cu Poli Timişoara.