PRIMA PAGINĂ » Stiri » DAMBOVITA » CHINDIA A CÂȘTIGAT LA SNAGOV IAR LIGA I ESTE DIN CE IN CE MAI APROAPE

CHINDIA A CÂȘTIGAT LA SNAGOV IAR LIGA I ESTE DIN CE IN CE MAI APROAPE

40 vizualizări

Chindia a obținut o victorie senzațională luni în deplasarea de la Snagov. Târgoviștenii s-au impus la limită cu 1-0 , marcând golul care le-a adus cele trei puncte la ultima fază a meciului. Așa cum se așteptau meciul a fost unul dificil , Sportul Snagov ocupanta locului 4 in clasamentul Ligii a II-a , incă mai spera la calificare. După o prima repriză echilibrată cu ocazii la ambele porți ,în partea a doua a jocului pe o ploaie torențială terenul a devenit aproape impracticabil iar cele doua formații păreau ca rezultatul de egalitate mulțumește pe toată lumea. Nu a fost așa insă ,pentru ca elevii lui Viorel Moldovan și-au dorit mai mult victoria și au obținut-o. In minutul 93 , ultimul de prelungire al partidei, mijlocașul Liviu Mihai a trimis din 10 metrii spre poarta Snagovului iar mingea deviată de un adversar s-a oprit in plasa păcălind portarul. O victorie muncită – avea să declare Viorel Moldovan la finalul partidei , care a avut și o premoniție ca echipa va câștiga după minutul 90. Chindia a învins astfel cel mai puternic adversar pe care îl mai avea de întâlnit în ultimele șase etape și teoretic calificarea in Liga I, chiar de pe loc direct promovabil, ar trebui să fie o chestiune de timp. Târgoviștenii au rămas pe locul 2 , la 3 puncte de liderul Academica Clinceni și la 4 de principala urmaritoare U Cluj. În etapa cu numărul 34, Chindia primește sâmbată 11 mai pe Eugen Popescu , vizita penultimei clasate CS Balotesti.