PRIMA PAGINĂ » SPORT » CHERCHEZ, PERLA CHINDIEI

CHERCHEZ, PERLA CHINDIEI

3 vizualizări

GOLGHETERUL CHINDIEI A REUȘIT O DUBLĂ ÎN MECIUL CU FC BRAȘOV

Cristi Cherchez a fost omul meciului Chindia – FC Brasov 4-0. Golgheterul de la Targoviste a inscris de doua ori si a scos un penalty in partida castigata clar de ros-albastri. Cherchez a inscris pentru 2-0 si a majorat scorul imediat dupa pauza. Prezenta sa in teren a fost pusa sub semnul intrebarii pana la ora meciului. Atacantul a jucat cu infiltratii in meciul perfect facut de Chindia cu Brasovul.Dupa aproape un an, capitanul Patru a deschis scorul intr-un meci Chindia – Brasov. In mai 2016, Chindia castiga cu 1-0, tot pe Eugen Popescu, in fata stegarilor, iar Patru marca din penalty. Joi, veteranul targovistenilor a punctat dupa o centrare a lui Liviu Mihai.Chindia va avea pauza in runda urmatoare a Ligii a II-a. Peste aproximativ doua saptamani, targovistenii vor juca pe Eugen Popescu impotriva celor de la Luceafarul Oradea.