PRIMA PAGINĂ » SPORT » ASTRA, CU UN PICIOR ÎN FINALĂ

ASTRA, CU UN PICIOR ÎN FINALĂ

16 vizualizări

CAMPIOANA A CÂȘTIGAT TURUL CU TIMIȘOARA, 4-1 LA GIURGIU

Astra Giurgiu e cu un picior in finala Cupei Romaniei, dupa 4-1 cu Poli Timisoara, pe teren propriu. Budescu a primit usor doua penalty-uri si a facut dubla cu Poli. Budescu a deschis scorul in minutul 3, dintr-un penalty usor acordat de centralul Comanescu. Timisorenii au egalat repede, prin Croitoru. La pauza a fost 2-1 pentru gazde, dupa reusita lui Sapunaru. In mitanul secund, Budescu a inscris iar, tot din penalty, iar scorul final a fost stabilit de Ionita.Sumudica a anuntat ca pleaca de la Astra la finalul sezonului. E nevoie de o schimbare, spune tehnicianul care a castigat titlul national si Supercupa cu echipa din Giurgiu.Antrenorul lui Poli, Ionut Popa, n-a fost deranjat prea tare de proportiile infrangerii. Popa a dat credit mai multor rezerve in partida de la Giurgiu.